Kdo nesleduje Bleach, ať mi Zanpakutou políbí. xD

7. Divize

13. ledna 2010 v 16:12 | Hichigo |  Divize
KOMAMURA SAJIN
Hodnost: Kapitán
Výška: 235 cm
Váha: 180 kg
Narozen: 23.srpna

Zanpakutau:
Shikai: Neznámý
Bankai: Kokujoutengenmyouou
Objeví se obrněný obr.

Biografie:
Komamura Sajin se poprvé objeví na urgentním setkání kapitánů, kde zpovídají Ichimaru Gina, který zničehonic neplnil své povinnosti a nechal ryoku být. Dokonce i vedle Tousena Kaname a Aizena Sousuke je velmi patrný jeho vysoký vzrůst, ale kromě toho se o něm ví relativně málo. Na hlavě nosí obrovskou helmici.
Po Aizenově smrti můžeme spatřit Komamuru, jak navštěvuje Aizenovo tělo ve zdravotním středisku čtvrté divize po boku Tousena, k němuž má velice blízko. Až do této chvíle zatím ani jednou nepromluvil.
Poprvé v příběhu promluvil až v den Rukiiny popravy samotné. Když Iba Tetsuzaemon, jeho zástupce, pospíchá ke Komamurovi a v kleče se omlouvá za svůj pozdní příchod, Komamura ho v půli věty zastaví. Řekne mu, že ví, že Iba rozumí, že jeho kapitán potřeboval čas na přemýšlení o událostech, které proběhly za posledních pár týdnů ohledně Rukiiny popravy a Aizenovy smrti. Jeho myšlenky však z hlavy vytlačovala vděčnost Yamamotovi.
V tuto chvíli se dozvídáme, že Komamuru od ostatních vždy odděloval jeho vzhled. I přesto ho však Yamamoto přijal a postaral se o něj, z tohoto důvodu si ho Komamura vždy cenil a přál si pro něj udělat vše, co bude v jeho silách. Z toho samého důvodu se rozhodl stát se jedním z kapitánů Gotei 13.
Později Komamura, Iba, Tousen a Hisagi zastaví Zaraki Kenpachiho a jeho společníky. Po chvilce slovních soubojů je Zaraki ponechán na pospas Tousenovi a Komamurovi. Komamura, který má po krk Zarakiho arogance, vyvolá Tenken (jistou formu jeho zanpakutau, která však nemá nic společného s jeho shikaiem) a pošle ho na Zarakiho. Tousen ho následuje s Benihikou. I přes obrovské škody, které napáchají, se však Zaraki směje útokům dvou kapitánů a trojice začne bojovat naplno.
Všechny Komamurovy a Tousenovy útoky jsou odraženy i přes obrovské úsilí, které kapitáni vynakládají. Zaraki se ušklíbne na Komamuru a vyzve ho, ať vyvolá svůj bankai a postaví se mu. Komamura mu s rozzuřeným výrazem ve tváři odvětí, že není potřeba vyvolávat bankai k boji s takovým zrádcem jako je Zaraki. V této chvíli Tousen promluví k Zarakimu a prohlásí, že on bude ten, kdo vyvolá svůj bankai. I když se Zarakimu podaří Tousena porazit, Komamura mu zabrání ho zabít tím, že odkloní jeho čepel jednou rukou a svojí helmicí. Ta se roztříští na spoustu malých kousků, které se rozsypou po zemi. V této chvíli se konečně ukáže, jak Komamura vypadá ve skutečnosti. Má liščí hlavu a dokonce i jeho tělo má jakousi formu vzpřímené lišky. Právě když Komamura vyvolá svůj bankai a postaví se Zarakimu, začíná Rukiina poprava. Po chvilce, když cítí, že Yamamoto vypustil něco ze své vlastní duševní moci, opouští bojiště a spěchá mu na pomoc.
Než tam dorazí, dojde mu zpráva, že Aizen a Tousen zradili Soul Society, načež vyrazí k Soukyoku a skočí na Aizena, který odrazí jeho meč jednou rukou. Když se Aizen v klidu zmíní, že již to je nějaká doba, co naposled spatřil Komamurovu tvář, Komamura se rozzuří a otáže se Aizena, jak se v takovou dobu může stále usmívat. Přitom se nezapomene zmínit, že nikdy Aizenovi a Tousenovi neodpustí, že zradili Soul Society.
Záběry z minulosti nám v této chvíli odhalí přátelství Tousena a Komamury. Když jednou trénoval na otevřeném travnatém území, Tousen na někoho narazil, ale protože je slepý, neměl tušení, o koho jde. Když Komamura promluvil, Tousen si uvědomil, že do této chvíle mluvil špatným směrem. Pochválil mu jeho schopnost tak dobře skrýt svoji přítomnost a zmínil se mu, že i přestože je slepý, ještě nikdy se mu nestalo aby nebyl schopen cítit něčí přítomnost. Komamura k němu cítil velikou náklonnost, vzhledem k tomu, že Tousen patřil mezi první, co ho nepovažovali za vyvrhele.
Později se setkávají v divizích Gotei 13, kde se Aizen představí Komamurovi na Tousenovo doporučení.
Naštvaný jejich zradou Komamura konečně požádá Tousena o vysvětlení. Když žádné nedostane, okamžitě vyvolá svůj bankai. Nicméně pod vlivem hypnózy Kyoukasuigetsu si příliš pozdě uvědomuje, že Aizen stojí přímo před ním. Ten vytvoří Hadou no Kyuu-juu, Kuroihitsugi (Černá rakev) a porazí Komamuru.
Komamura se vzchopí ve chvíli, kdy trojice Aizen-Tousen-Gin odchází, volaje na Tousena:
"Proč ses stal shinigami? Nebylo to pro přítelkyni, která zemřela? Nebylo to pro spravedlnost?"
Tousen odvětí, že již Komamurovi řekl, že "vše, co se odráží v těchto očích, je cesta bez krve. Cesta, kterou kráčím, je cesta spravedlnosti."
O týden později stane Komamura před hrobem Tousenovy mrtvé přítelkyně a ptá se jí, co mohl říct, aby ho zastavil. Poté se objeví Hisagi a ptá se Komamury, jestli se Tousen ještě někdy vrátí.
"O tom nepochybuji," odpověděl. "Vlastníma rukama mu otevřeme oči."
Komamura je velmi oddaný a vděčný služebník. Jeho hluboký vděk Yamamotovi za to, že ho přijal, překonává všechny ostatní pocity a je odhodlaný udělat pro Yamamota cokoliv, i zemřít. Je to v každém směru vážný muž, velmi raněný v dobách, kdy ho společnost zavrhovala pro jeho vzhled, avšak věrný hodnotám, o kterých ví, že skrývají pravdu.
IBA TETSUZAEMON
Hodnost: Zástupce
Výškat: 182 cm
Váha: 68 kg
Narozen: 18.července

Zanpakutau:
O Ibově zanpakutau se toho moc neví. Protože jsme ho nemohli vidět s ní bojovat naplno, je obtížné odhadnout jeho moc. Ale když zhodnotíme, jak těžce pracoval na tom, aby se mohl stát kandidátem na zástupce kapitána, můžeme se domnívat, že je velmi silný, nebo přinejmenším dokáže odhadnout moc nepřítele.
Shikai:
Když je vyvolána jeho zanpakutau, rozšíří se na konci a rozdělí se do tří výčnělků vytvářejících obrácené Y.
Bankai:Nemá
Biografie:
Iba je zástupce kapitána sedmé divize. Jeho kapitánem je Komamura Sajin, který až donedávna nosil helmici, aby zakryl svoji totožnost obrovského lišáka. Iba je velmi oddaný svému kapitánovi, i když týden po zradě Tousena Kaname strávil povětšinou ve velitelství jedenácté divize, aby dopřál svému kapitánovi trochu klidu a prostoru. Než spolu začnou bojovat, Ikkaku mu oznámí, že Iba se stal velmi domýšlivým od té doby, kdy opustil jedenáctou divizi, aby se stal zástupcem kapitána.
Iba nosí standartní shinigamskou róbu a poprvé měl svůj odznak zástupce kapitána na urgentním setkání zástupců těsně poté, co Ichigo a jeho přátelé vtrhli do Soul Society a zadrženi Ichimaru Ginem. To jsme se dozvěděli, když zástupce kapitána šesté divize, Abarai Renji, při příchodu poznamenal, že to je poprvé, co ho měl na sobě, a Iba mu dal za pravdu. Protože žádný z ostatních zástupců nic nepoznamenal, můžeme se domnívat, že stejně jako Renji, byl Iba mezi nimi nováček.
Iba má velice jedinečný vzhled, stejně jako svůj charakter. Jeho vlasy jsou na krátko zastřižené a nad nosem má úzký knírek. Na očích má oválné brýle a jeho horní ret je poněkud širší.
I když jsme Ibu mockrát zahlédnout nemohli, víme, že se pokouší dělat to, co je správné. Lže svému kapitánovi těsně před Rukiinou popravou, protože ví, že Komamura si celým incidentem není jistý, a chce mu dát čas se rozhodnout. Komamura ho okamžitě prokoukne, ale nechá svého zástupce být s tím, že si je jistý, že jedná ze soucitu.
Brzy poté Komamura a Tousen vezmou své zástupce, Ibu a Hisagiho Shuuhei, aby se postavili Zaraki Kenpachimu, protože osvobodil Ishidu, Chada a Ganju z jejich cely a pod vedením Orihime mířil k Soukyoku, aby zastavil popravu. Yachiru se ujímá vedení a vede skupinu přímo k popravišti, zatímco se čtyři shinigami pustí do boje. Poté, co Kenpachi prohlásí, že se může postavit všem čtyřem najednou, Ayasegawa Yumichika a Madarame Ikkaku si stěžují, že se chtějí taky zapojit, takže jim Kenpachi nechá Shuuheie a Ibu. Z boje Iby a Ikkaku toho moc nevidíme. Většinou je vidíme, jak popíjejí z láhve s likérem. Když odpočívají, Ikkaku nám odhalí, že Iba se s mistrovskou přesností naučil ovládat všechny potřebné prvky umění shinigami, aby dosáhl hodnosti zástupce kapitána. Když se Ikkaku zmíní, že nezní moc nadšeně, Iba to popře. Když Ikkaku prohlásí, že Iba se stal zástupcem kapitána pro svoji matku, Iba to opět popře. Místo toho změní téma a poukáže na to, že jim došel likér. Pak hrají kámen-nůžky-papír, aby se rozhodlo, kdo se postaví na vyšší místo. Iba vyhraje, ale než začnou bojovat, podiví se, s kým to Byakuya bojuje na popravišti. Ikkaku (správně) hádá, že je to Ichigo. Iba přizná, že by se s ním rád utkal, a Ikkaku mu prozradí, že má povahu shinigami z jedenácté divize. Rozhodnou se, že poražený z tohoto boje sežene víc likéru, zatímco vítěz bude odpočívat, ale přitom se navzájem upozorní, že pokud se kdokoliv z nich bude snažit vyhnout své povinnosti, zemře. Nicméně jejich souboj je přerušen Isaninou zprávou o zradě Aizena, Tousena a Gina.
Později, když je Iba v budově jedenácté divize, se baví s Yumichikou, který mírně pobouřeně podotkne, že kvůli Ikkaku, Ichigovi a Kenpachimu je tam neuvěřitelný hluk. Iba poznamená, že je to tak od té doby, co Ichigo chodí do jedenácté divize, ale že je to lepší než ticho.
Yumichika se ho zeptá, proč tam vlastně je, a Iba odvětí, že Komamura chce být sám. Protože předtím býval v jedenácté divizi, v této chvíli se tu cítil nejvíce vítaný. Existuje jistá teorie o tom, že Iba byl v jedenácté divizi na čtvrté pozici až donedávna, kdy ho povýšili na zástupce kapitána sedmé divize. Jen tak stranou ho Yumichika nazve Tetsu-san.
Neví se příliš o Ibově zanpakutau, moci nebo charakteru. Nicméně se mu líbí Matsumoto Rangiku, zástupkyně kapitána desáté divize. Obvykle je však Iba vídán ve společnosti ostatních zástupců mužského pohlaví a jiných shinigami s titulem. Vypadá to, že s nimi sdílí perverzní myšlenky týkající se ženských shinigami v Gotei 13.
Celkově je Iba dobrý shinigami. V současné situaci, kdy se světy potýkají s Arrancar, Iba zůstal v Soul Society. Je záhadou, proč se Iba stal zástupcem kapitána a jestli s tím má jeho matka něco společného.
Copyright © Sekai.cz
Všechna práva vyhrazena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama