Kdo nesleduje Bleach, ať mi Zanpakutou políbí. xD

4. Divize

13. ledna 2010 v 16:30 | Hichigo |  Divize
Retsu_Unohana.jpg Retsu Unohana image by ShadowFox777
UNOHANA RETSU
Hodnost: Kapitán
Výška: 159 cm
Váha: 45 kg
Narozena: 21.dubna

Zanpakutau:
Shikai: Minatzuki
oživení - Neznámé
Obrovská bytost v podobě paprskovité ryby se dokáže zhmotnit přímo z rukojeti meče. Vnitřek jejího žaludku má léčivé schopnosti.
Bankai: Neznámý
Biografie:
Poprvé se s Unohanou Retsu setkáváme na schůzi kapitánů shromážděné Yamamotem. Nicméně zde nic neříká. Poté ji můžeme spatřit, když Aizen Sousuke zemře. V té chvíli si s Komamurou Sajinem a Tousenem Kanamem ověřuje, že Aizen je skuteně mrtvý. Potom je Yamada Hantaro "polapen" Ukitakem Jyuushiro a přiveden před Unohanu pro rozsudek. I přes Ukitakeho přímluvu se rozhodne Hanatara uvěznit, protože patří do čtvrté divize a má vlastní hodnost a je zodpovědný za škody, které nadělal.
Jako hlava léčitelské divize je Unohana díky svým hojivým schopnostem legendou, což se ukáže především těsně po souboji Abaraie Renjiho a Kuchiki Byakuyi, když Renji prohraje po prvním použití svého bankaie. Podaří se jí zachránit Renjiho od jisté smrti, čímž zpozdí svůj příchod k Soukyoku, kde se koná poprava Kuchiki Rukii.
Koketsu Isane, její zástupkyně, dává najevo svůj zármutek nad tím, že Yamamoto lhal Rukie o propuštění ryoky, a právě v tomto okamžiku dorazí Unohana a řekne jí, že pokud jí to pomůže odpočívat v pokoji, pak i taková lež je lepší než nic.
Potom, co Ichigo zničí Soukyoku a započne svůj souboj s Kuchiki Byakuyou, všichni kapitáni zamíří někam bojovat. Unohana pak vyvolá Minazuki, i když není vidět, jak, a zachrání všechny ty, co byli během bitvy zraněni. Když dorazí do zdravotního střediska, požádá Minazuki, aby každého položil, ukryje ho zpět do svého meče a řekne členům divize, ať nechají zraněné po nějakou dobu uvnitř. Poté vyzve Isane, aby ji následovala do centra 46.
Dorazí akorát včas, aby spatřily Aizena, jak právě porazil Hitsugayu Toushiro. Poté se ohlásí slovy "Kapitáne Aizene. Ne, již nemáš právo zvát se kapitánem, zrádče, Aizene Sousuke." Aizen odvětí "Domo" (což je zavádějící, protože domo může znamenat ahoj nebo děkuji) a zeptá se Unohany, jestli se jí tak jednoduše podařilo uhodnout, že je právě tam.
Když mu Unohana sdělí, že prostory centra 46 byly jediným místem, kde se mohl bezpečně ukrýt a proto vytvořil napodobeninu svého mrtvého těla. Na to Aizen poukáže na dvě chyby v jejím řešení. Za prvé, nebyl tu, aby se ukryl. Za druhé, nevytvořil žádnou napodobeninu mrtvého těla. Pravdu se dozvídáme hned, jak vyvolá Kyoukasuigetsu před Unohaninýma očima a ukáže jí tu svoji "napodobeninu".
Pak vypráví Unohaně o schopnosti své zanpakutau, absolutní hypnóze, a o tom, že s ním je ve spojení ještě jeden kapitán, Tousen. On a Ichimaru Gin se pak přemístili na kopec Soukyoku. Unohana okamžitě přikáže Isane, aby vypátrala, kam přesně se přemístil. Když se jí to konečně podaří, Unohana jí nařidí, aby každého včetně ryoků informovala o zradě Aizena, zatímco ona se bude věnovat Hitsugayovi a Hinamori Momo.
Když se ujistí, že ani jeden z nich není ve smrtelném nebezpečí, nechá je na starosti Isane a vyrazí k Soukyoku, kde řekne Yasochikovu Iemurovi, že v tuto chvíli není důležité polapit ryoky. Poté se snaží uklidnit Kuchiki Byakuyu a mírně mu naznačí, že na sebe byl příliš přísný. Na Byakuyovo požádání pak zavolá Rukiu a tím je záhada kolem Byakuyova chladného přístupu vyřešena.
Po tomto incidentu zastaví Unohana dva členy jedenácté divize, kteří se snažili vyvolat zmatek ve zdravotnickém středisku čtvrté divize. Také se snaží, aby si Hitsugaya a Hinamori, která je stale v bezvědomí, mohli v klidu promluvit, na to on však odpoví: "V tom stavu, v jakém se nyní nacházím, jí nemám co říct."
Unohana má charakter jakési "matky Soul Society", milý a hřejivý, který se odráží I v jejím vzhledu. Její léčivé schopnosti se nezapřou. I její smysl pro povinnost je velmi silný, projeví se například, když pošle Hantara do vězení a také když Isane pronásleduje Abaraie Renjiho, který prchá s Rukiou. Se slušností dává všem tiše najevo, že i když je povětšinu času velmi mírná, její slova by se neměla brát na lehkou váhu. Nikdo tuto skutečnost nepopřel, neboť ona je nepostradatelnou součástí Soul Society a třinácti divizí.
KOTETSU ISANE
Hodnost: Zástupce
Výška: 187 cm
Váha: 70 kg

Zanpakutau:
Shikai: Itegumo (Mrazivý oblak)
oživení - Hashire (Udeř)
Jakmile Isane vyvolá svůj meč, objeví se na něm tři hroty. Kromě tohoto faktu se ví jen velmi málo o Isaneiných schopnostech. V tom jediném momentu, kdy jsme ji viděli vyvolat její zanpakutau, byla poražena během několika sekund Kurosaki Ichigem, který dokonce ani nepoužil svou zanpakutau.
Bankai: Nemá
Biografie:
Kotetsu Isane je zástupkyní kapitánky čtvrté divize, též známé jako Zdravotní jednotka. Isane je starší sestrou Kotetsu Kiyone umístěné na třetí pozici ve třinácté divizi. Je velice vysoká při svých 187 cm (kolem šesti stop). Má platinové blond vlasy a temné obočí. Její vlasy jsou rozděleny do dvou pramenů na levé straně a dalšího pramene za jejím pravým uchem. Tvář jí zdobí oči s velmi výraznými řasami a našpulená ústa. Obvykle nosí standartní shinigamskou róbu, ve které vyniká její vysoká štíhlá postava. Na své ruce nosí odznak zástupkyně kapitánky svojí divize.
Isane je velmi oddaná své kapitánce a vypadá jakýmsi způsobem nejistá sama sebou. Hluboce vnímá pocity ostatních. Například, když Yamamoto slíbí Rukie, že pošle Ichiga, Orihime, Ishidu a Chada bezpečně zpět do světa lidí, Isane připadá kruté takhle lhát. Nicméně Unohana, její kapitánka, poukáže na to, že pokud je Rukiina smrt nevyhnutelná, je jen správné nechat ji odpočívat bez zármutku. Po otřesném odhalení Aizenovy zrady Isane nemůže spát a nechce budit Kiyone. Nicméně Unohana je vzhůru a pozve svoji zástupkyni, aby se s ní na chvilku posadila, dokud se jí nebude chtít spát. Jediný okamžik, kdy vidíme Isane bojovat, nastal, když byla poslána spolu s Marechiyem a Choujirem, aby zastavila Renjiho a Rukiu, avšak při krátkém setkání s Ichigem utrpěla prohru stejně rychle jako její společníci. Uprostřed všeho zmatku Unohana použila svou zanpakutau, aby vyléčila jejich zranění a její vlastní moc k uzdravení Isane, která nebyla zraněna tak těžce jako oni.
Unohana pak pokračovala společně s Isane ve vyšetřování Aizenovy záhadné smrti. Když konečně objeví Aizena naživu, jak nedotčeně hledí na Hinamori Momo a kapitána desáté divize, Hitsugayu Toushiro, s těžkými zraněními, Unohana a Isane naslouchají se strachem, údivem a nechutí Aizenovu vyprávění o tom, jak to všechno od začátku plánoval. Když pak odejde společně s kapitánem třetí divize, Ichimaru Ginem, Unohana nařídí Isane, aby kontaktovala všechny kapitány, zástupce a, k jejímu velkému ůdivu i ryoky, kteří přišli do styku s někým ze čtvrté divize. To znamená, že jediná ryoka, kterou nemohou kontaktovat, je Orihime, jediná, která nebyla zraněna.
Isane má velmi blízko své sestře Kiyone, i když Kiyone je z nich více dominantní. Také je členkou Asociace žen v Soul Society. Isane je věrná své kapitánce a je hrdá, že jí může sloužit. Věří ve spravedlnost pro všechny. Její pečovatelská povaha se vskutku hodí na členku čtvrté divize.


Copyright © Sekai.cz
Všechna práva vyhrazena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama